عایق حرارتی پلی یورتان- عایق حرارتی سقف

 

1-فوم پلی یورتان سخت چیست؟
فوم پلی‌ یورتان سخت نوعی پلاستیک سلول بسته است. این فوم به عنوان مادۀ ساخته شده برای عایق حرارتی در کارخانه‌ها ساخته می‌شود که در شکل‌های  ورقه یا بلوک و گاهاً به همراه سطوح شکل‌دهندۀ سخت به جهت ایجاد ساختار و یا ساندویچ پانل استفاده می‌شود. پلی‌یورتان جهت شکل دهی مناسب به طور مستقیم در محل سایت ساختمان در حال ساخت نیز می‌تواند ساخته شود.
در مورد موادی که به لحاظ ضخامت قطور نیستند، پیشنهاد می‌شود فوم پلی یورتان سخت به عنوان عایق حرارتی بهینه مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر آن از قابلیت استثنایی پراکندگی فضای آن هم می‌شود بهره برد.
برای معماران و طراحان، فوم پلی‌یورتان سخت این قابلیت را فراهم می‌سازد که از آن به عنوان عایق در طرحی خلاقانه در سقف و کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد. این مواد برای سبک‌سازی ساختمان، کاهش و حداقل‌سازی هدر رفت انرژی در رهیافت‌های ساختمان، ایده‌آل است.
    ورقه ایزولاسیون:
با توجه به استحکام تحسین برانگیز ورقه‌های ایزولاسیون پلی‌یورتان سخت، این ورقه‌ها بسیار مقاوم هستند. آنها می‌توانند با مواد دیگر ترکیب شوند و نصب آنها در ساختمان بسیار ساده است.
    ساندویچ پانل با روکش‌های فلزی:
ساندویچ پانل یک لایه‌ی سری فوم پلی‌یورتان سخت در مرکز دارد و در غالب موارد، دو لایه فلزی دو سطح خارجی این مواد را پوشانده است. ساندویچ پانل‌ها به طور اختصاصی جهت مسقف نمودن و یا ساختن دیوار جهت سازه‌های متفاوت مناسبند و در محل‌های مناسب ایجاد سقف و یا سازه‌های صنعتی به همان خوبی که در سردخانه‌ها و ایجاد واحد‌های خنک کننده مورد بهره برداری قرار می‌گیرند، به کار می روند .
بکار بردن پانل‌های سبک بسیار آسان بوده و در تمامی شرایط آب و هوایی می‌توانند به کار روند.
ساندویچ‌پانل‌های پلی‌یورتان قابلیت پیش‌ساخته بودن دارند و این ویژگی قابلیت طراحی مناسب را با ایمنی بسیار بالا هم در مراحل ساخت و هم در ساختمان نهایی‌شده به آنها می‌دهد.
   بلوک‌ها:
فوم پلی‌یورتان قابلیت برش به شکل متفاوت مورد نیاز در تجهیزات و ساختمان‌های صنعتی را داراست.
   فوم‌های قابل اجرا در محل:
علاوه بر فوم‌های ساخته شده پلی‌یورتان در کارخانه، فوم‌های قابل اجرا در محل نیز قابل استفاده در ساختمان‌ها می‌باشند. این نوع فوم با دستگاه‌های بهره‌مند از تکنولوژی‌های پیشرفته قابل اجرا در محل هستند‌. فوم‌های قابل اجرا در محل به طور گسترده در اجراهای تخصصی ایزولاسیون مورد استفاده واقع می‌شوند. این فوم از طریق اسپری نمودن و پاشش به سطوح مورد نظر و یا تزریق شدن در قالب، ساختاری بدون درز را فراهم می‌آورند.

-فوم پلی یورتان سخت چیست؟

سایر تصاویر