| |   info@parsbehine.com
پارس بهینه ساز   طراحی، مشاوره و اجرای عایق های حرارتی، صوتی و رطوبتی پلی یورتان
دانلود کاتالوگ  

آشنایی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان گیلان با مباحث بهینه سازی مصرف انرژی

 
به گزارش سابا:  این سمینار آموزشی با موضوع مدیریت مصرف انرژی در ساختمان‌ها در شهر رشت روز چهارشنبه 13 مرداد، با همکاری شرکت برق منطقه ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در سالن اجتماعات بانک صادرات شهر رشت برگزار شد.

  در ابتدای سمینار مهندس عظیم بلبل آبادی ، مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ‌ای گیلان گفت: اصلاح الگوی مصرف برق و آگاهی ‌بخشی در این زمینه، باید در اولویت همگان باشد و همه باید در زمینه اصلاح الگوی مصرف، اطلاع‌ رسانی، آگاهی بخشی و ... برق گام بردارند. ایشان با بیان اینکه با مدیریت صحیح و بهینه مصرف برق مبالغ بسیار زیادی صرفه‌ جویی می ‌شود، افزود: مدیریت مصرف بهینه برق تنها وظیفه صنعت برق نیست بلکه همه باید در این راستا کمک کنند.
  بلبل ‌آبادی، گیلان را استان تولید کننده برق دانست و گفت: تولید انرژی در گیلان مشکل ندارد و علاو ه بر تامین نیاز این استان، صادر کننده برق به استان‌های همجوار هستیم.

  در ادامه مهندس عبدالرضا قاسمیان لنگرودی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان؛ با اشاره به صرفه‌جویی در مصرف انرژی به عنوان یکی از چالش ‌های مهم جهان امروز گفت : افزایش نگرانی‌ ها در خصوص تبعات زیست محیطی مصرف انرژی و گرم شدن کره زمین، اهمیت این موضوع را دو چندان کرده است. از سوی دیگر سهم بخش ساختمان در مصرف انرژی کشورها قابل توجه است، و به همین دلیل، در چند دهه اخیر، در اکثر کشورهای صنعتی، اقدامات اساسی در زمینه اصلاح الگوی مصرف، با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله تدوین مقررات و ضوابط، صورت گرفته است.

 در پایان این سمینار، کارشناسان دفتر نمایندگی سابا به ارائه مطالبی در خصوص تشریح جزئیات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، مدیریت مصرف انرژی ، مراحل انجام ممیزی انرژی جامع و راهکارهای کاهش مصرف انرژی در سیستم سرمایشی و گرمایشی پرداختند.
 
منبع: سابا انرژی
تاریخ: 16/05/95